Cilt Maskelerinin Faydaları Nelerdir?Cilt Maskelerinin Faydaları;

 

Cilt maskeleri; ciltlerin ihtiyaçlarına göre uygulanan, genelde bitkisel ve doğal olarak hazırlanan ciltler için tedavi yöntemleridir. Çoğu cilt sorunu cilt maskeleri ile kolayca çözülebilmektedir. Bu makalemizde cilt maskelerinin yararları ve uygulama yöntemleri hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. 

Cilt maskeleri; tenin ihtiyacına göre gerekli maddeleri, toplu olarak cilde veren ve böylece cildin, yenilenmesini ve canlanmasını sağlayan doping ürünlerdir. Genellikle haftalık bakımlarda kullanılmaktadır.Cildinizin kondisyonunu muhafaza etmek için, günlük cilt bakımı yapmanız gerekli ve esastır. Haftada bir kere yaptığınız rutin bakımınızla birlikte bir de yüz maskesi ekleyerek, daha sağlıklı ve parlak bir tene sahip olabilirsiniz, geçen yıllara meydan okuyabilirsiniz.

Cilt Maskeleri Nasıl Uygulanır?

 

Maskelerin kullanım yeri ve zamanı, ciltteki problemin türüne ve yoğunluğunu göre değişmektedir. Derin temizleme maskeleri, nem ve yağ depo edici maskeler olup, yağ giderici maskeler gibi yöntemlerin her biri ayrı bir problem için kullanılmaktadır. Mesela yağ giderici ve emici etkisi olan bir maske, sadece bu işlemi gerektiren bölgeye uygulanır.

  • Temizleyici maskeler; ölü deriyi çözer, tıkanmış gözenekleri açar.
  • Nemlendirici maskeler, tüm cilt tiplerine ve her yaşa uygundur.
  • Besleyici özellikteki maskeler, cilt dışında boyun ve dekolteye de uygulanabilir.
  • Arındırın maskeler ise anında arındırıcı etki yaparak, diğer cilt bakım ürünlerinin daha etkin olmasını sağlar.

Maskenin cilt üzerindeki etkisinde, içeriğinde bulunan maddeler kadar uygulama şekli ve süresi de önemlidir. Uygulama süresi; en az on beş dakika, en fazla otuz dakika olmalıdır. Buradaki önemli husus; ürünün temizlenmiş cilde, bıçak sırtı kalınlığında sürülmesi ve hiç konuşmadan önerilen süre içinde sırtüstü yatılmalıdır.

Yağlı ve iri gözenekli cilde sahip olan kimseler, kil maskeyi tercih etmesi gerekir. Karma ciltlerde açık gözenekli yerlere kil maske, kuru bölgelere ise nem maske aynı anda uygulanabilir. Hassas cilde sahip olanlar rahatlatıcı maskeyi, cildi nemsiz olanlar ise nem veren maskeleri tercih etmeli.

Orta ve genç yaştaki bayanlar bu işlemi haftada I-2 defa uygulayabilir. Çok hassas ciltler maskeyi kaldırmayabilir. Maske göz çevresi ve dudaklar hariç yüze sürülür ve temizlendikten sonra mutlaka cilt toniklenir. Siğiller üzerine maske yapılmaz.

Evde veya güzellik merkezlerinde uygulanan profesyonel cilt bakımlarınızdan sonra cildinizi rahatlatacak, yapılan işlemlerin kızarıklığını giderecek, canlandırıcı, hücre yenileyici, nemlendirici, rahatlatıcı, kolajenli, aloe veralı, anti-aging etkisi yaratacak yüz ve boyun bölgeleriniz için çeşitli maskelerimiz mevcuttur.

Maskeler için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Toptan veya tek tek alabilirsiniz.

Yüz maskelerimiz 6 li paketler halinde;

Yüz ve boyun maskelerimiz 5 li paketler halindedir.